PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490175}

Krótki pobyt w Szwajcarii

A Short Stay in Switzerland
7,2 348
ocen
7,2 10 1 348
Krótki pobyt w Szwajcarii
powrót do forum filmu Krótki pobyt w Szwajcarii

Nie miałem wątpliwości, iż główni bohaterowie popełniają zbrodnie. Podobała mi się postawa koleżanki Clare, która nazwała bohaterkę tchórzem z czym się całkowicie zgadzam. Nie przekonał mnie ten film ani trochę bym poparł eutanazję. Zachowanie dzieci bohaterki jak dla mnie momentami było nienaturalne i nie mieści mi się w głowie, iż wszyscy zgodzili się by ich matka się zabiła na ich oczach... no cóż tak wygląda po prostu życie bez Boga.

ocenił(a) film na 8
bart_34

życie z bogiem, to wg. ciebie zgoda na potworne cierpienie najbliższej, ukochanej osoby? interesujące

chablis

życie z Bogiem, to wg. mnie niezgoda na zabicie najbliższej, ukochanej osoby

ocenił(a) film na 8
bart_34

a kto ją wg ciebie zabil? sama zdecydowała, że chce umrzeć właśnie w tym momencie. z pełną świadomością. lepiej patrzeć jak umiera w mękach? wyrok na nią wydało życie. kto świadomie chciałby cierpieć, wiedząc, że droga jest jednokierunkowa i nie ma absolutnie żadnych szans na ratunek?
obyśmy nigdy nie stanęli przed podobnym wyborem.

ocenił(a) film na 5
bart_34

Jesteś tak zaślepionym katolickim fanatykiem, że mi jest Ciebie po prostu żal. Dla odmiany może zacznij myśleć samodzielnie, zamiast powtarzać idiotyczne brednie, które są całkowicie niemoralne i świadczą o Twojej głębokiej ignorancji, braku wyobraźni i braku współczucia.
Jeśli chodzi o sam film to był średni. Twórcy zdecydowanie zbyt pobieżnie potraktowali temat, za bardzo skupili się na fizyczności cierpienia, a za mało na psychice bohaterki. Do minusów zaliczyć należy także przeciętne aktorstwo, dość amatorską realizację oraz zbyt dużo ckliwości.
Trochę szkoda, bo temat bardzo ważny - 5/10

chablis

Cała ta eutanazja jest nakręcana przez globalistów, w których zasyfionych umysłach się uwidziło, że na świecie jest za dużo ludzi. Zresztą niektórzy z nich mówią o tym otwarcie, co można zobaczyć na You Tube, a doradca Obamy, niejaki John Holdren, pisze o tym książki i większość życia poświęcił promocji depopulacji świata, cały czas funkcjonując w amerykańskim establishmencie.
Kolejnym powodem promocji eutanazji jest fakt zbliżającego się krachu państwowych systemów opieki socjalnej (nie tylko w Polsce jest on na skraju bankructwa, ale dosłownie we wszystkich państwach Zachodu), a jak napisał Lucien Israel w książce "Eutanazja, czy życie aż do końca" leczenie starego lub/i schorowanego człowieka przez ostatnie pół roku życia kosztuje więcej, niż przez całą resztę jego życia. Eutanazja jest więc cięciem kosztów dla państw i prywatnych firm ubezpieczeniowych, które dzięki niej nie muszą się wywiązywać ze swoich zobowiązań, mimo, że przez wiele lat pobierały od człowieka składki (często zmuszonego do ich płacenia pod państwowym przymusem). Stąd ta cała promocja eutanazji w kinematografii i prasie oraz literaturze "naukowej". Wszystko to jest sponsorowane. No a żeby urobić ludzi, to się im mówi, że zarżnięcie starego lub/i schorowanego człowieka to dla niego przysługa, "bo on tak strasznie cierpiał".

miotacz plomieni

Odnoszę wrażenie, że kompletnie nie zrozumiałeś filmu, a tym bardziej autentycznej historii tej kobiety. Poczytaj o niej trochę. Życzę otwartego umysłu...

ocenił(a) film na 8
miotacz plomieni

nie na temat kolego. nie na temat.

miotacz plomieni

Przeczytałem przed chwilą w sieci ten artykuł o Holandii
http://naszdziennik.pl/wp/13052,lekcja-holandii.html
i tak sobie myślę, że niech tam już muzułmanie czym prędzej przejmą władzę i zrobią porządek, bo to, co tam jest teraz, to już upadek człowieczeństwa! Dalszy możliwy etap, to już chyba tylko przetapianie zwłok na mydło.

bart_34

Poszedł protest do TVP za zakup i wyemitowanie tego filmu za pieniądze podatników.
http://konserwatyzm.pl/artykul/5393/senat-jaworski-tvp-propaguje-eutanazje

ocenił(a) film na 8
miotacz plomieni

to może ja napiszę podziękowanie? to mądry i poruszający film. dziękuję ci tvp.

ocenił(a) film na 10
miotacz plomieni

No nie ma dla mnie lepszej rekomendacji dla obejrzenia filmu niż "lyst" protestacyjny napisany przez jakiegoś katolickiego p...ierdolca :D

Z wyrazami

ajli

Kogo to obchodzi?

bart_34

W stanie fizycznego i duchowego udręczenia bez szans na cudowne uzdrowienie będę Bogu wdzięczny za zastrzyk a nie za kolejną szklankę herbaty od bliskich.

ocenił(a) film na 9
bart_34

Film nie jest reklamą eutanazji. Po prostu zmusza nas do refleksji na ten temat.

użytkownik usunięty
bart_34

Podaj jeden argument przeciwko eutanazji. Ach, no tak, nie zrobisz tego, bo głupota przeciwników jest już pewną stałą fizyczną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones